X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro £ British Pound
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro £ British Pound
Telefon : 04326060860
>
İnstagram Resimleri Beğenemiyorum Hatası

İnstagram Resimleri Beğenemiyorum Hatası

İnstagram Resimleri Beğenemiyorum Hatası

İnstagram Resimleri Beğenemiyorum Hatası

   Sosyal medya her geçen gün bizlere çeşitli fırsatlar sunarken bazı zamanlar bizleri birtakım engeller ile karşı karşıya koyabilir. Özellikle son zamanlarda herkesin karşılaşmış olduğu problemlerden biri beğenme butonunun çalışmıyor olmasıdır. Siz her ne kadar en yakın arkadaşınızın fotoğrafını daha görmeden beğeniye basmış olsanız da instagram bunu engeller. Bunun birçok sebebi vardır. Ama endişelenmenizi gerektirecek bir problem ile karşı karşıya değilsiniz. İnstagram bu engelinizi bir müddet sonra geri kaldıracaktır. Öncelikle bu sorunu ayrıntılı bir şekilde açıklayalım.

Bir fotoğraf beğenmek istediğinizde yaptığınız beğeninin geri alınmış olduğunu göreceksiniz. Tekrar denemeniz bir işe yaramayacaktır çünkü bu özelliği tekrar kullanabilmeniz için belli bir süre beklemeniz gerekmektedir. Neden bu hata ile karşı karşıya olduğunuzu düşünüyor olabilirsiniz. Bunun birçok nedeni olabilir. Fakat unutmamalısınız ki bu cihazınızda teknik bir hata değildir. İnstagram kurallarının oluşturmuş olduğu kodlanmış bir engeldir.

  İnstagram otomatik olarak yapılan beğenileri filtreye almış diyebiliriz. Olağan bir hızla yapılan beğenilerden dolayı sizi kısa bir süreliğine bu özellikten uzak tutuyor. Eğer son bir gün içinde sıkça beğeni yapıyorsanız ve beğeni hızı sıkı bir şekilde gerçekleşiyorsa yirmi dört saat ya da kırk sekiz saat artık beğeni yapamıyorsunuz. Girdiğiniz cihazı değiştirseniz bile engel devam edecektir. Sorunun telefon ile alakası yoktur. Bu nedenle çözümleriniz telefon ayarlarından yapamazsınız. Peki bu engelden nasıl kurtulabilirsiniz?

            İnstagram Resimleri Beğenemiyorum Hatası Çözüm

  Bu engelin sebebi instagram kurallarından dolayı olduğu için engelin kaldırılması da instagram sunucularına bağlıdır. Ceza sürenizi doldurduktan sonra otomatik olarak engelinizin kalktığını göreceksiniz. Eğer tekrar bu engel ile karşı karşıya gelmek istemiyorsanız dikkat etmeniz gereken birkaç şey mevcut. Bir gün içinde 200’den fazla beğeni yapmamaya çalışın. Beş dakika da bir 100’den fazla kişiyi takip etmekten kaçının. Sürekli aktif bir biçimde fotoğraf paylaşıyor iseniz çok fazla hashtag kullanmamanız engel ile karşılaşmamanıza yardımcı olacaktır. Bu hataları yapmadığınız sürece instagram engelinizi kaldırmış olacak ve tekarlamayacaktır.

   İnstagram bu tarz konulara artık çok fazla önem vermektedir. En büyük sebeplerinden biri de bu platformun artık sadece bir sosyal medya olarak kullanılmamasıdır. İnsanlar markalarının reklamlarını sizlere sunabilir ve güvenli satışlar gerçekleştirebilir. Beğeni sayısı bizlere güven vermektedir. Bazı sosyal medya hesapları satışlarını bu denli arttırmak için hileye başvuruyor. Böylelikle haksız bir yarış gerçekleşiyor. Bu tarz hileler otomatik ve hızlı bir şekilde beğeni sayısını arttırdığı için sunucular sizi de otomatik olarak engelleyebiliyor. Bu tarz spam saldırıları artık engel ile cezalandırılıyor. Eğer siz de sosyal medya hesabınızı kesintisiz olarak kullanmaya devam etmek istiyorsanız dikkat etmeniz konulara uymaya çalışın. Aksi takdirde bu engel ile tekrar karşı karşıya geleceksiniz. Bu engellerden çok fazla almaya başlarsanız instagram ceza sürenizi uzatabilme hakkına sahiptir. Kurallara uyarsanız sosyal medyayı kesintisiz bir şekilde kullanmaya devam edeceksiniz.

  Bu sadece fotoğraf beğenisi için geçerli değildir. Siz aynı şekilde çok fazla kişiyi takip ederseniz bu kez takip etme özelliğini bir müddet kullanamayacaksanız. Ya da bir gönderiyi yorum yağmuruna tuttuğunuzda aynı gün içerisinde yorum yapamayabilirsiniz. Çünkü artık beklemeniz gereken yirmi dört saat vardır. Bu cezayı daha önce almışsanız kırk sekiz saat dahi olabilir. Bu kadar büyük bir platformun tüm özelliklerinden yararlanmak istiyorsanız kurallarına uymak zorundasınız. Böylelikle hiçbir engel ile karşı karşıya gelmeyeceksiniz.

Top