X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro £ British Pound
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro £ British Pound
Telefon : 04326060860
>
Instagram'da Güvenlik Kodu Sorunu

Instagram'da Güvenlik Kodu Sorunu

Instagram'da Güvenlik Kodu Sorunu

Instagram'da Güvenlik Kodu Sorunu

Her on kişiden sekizinin kullandığı en büyük sosyal medya platformlardan biri olan instagram, her geçen gün ayrı ayrı hizmetleri bizlere sunmak için çeşitli güncellemeler ile birlikte getirmektedir. Böylelikle hayatımızın her anını insanlar ile paylaşabiliyor ve dünya ile aktif iletişim halinde olabiliyoruz. İnstagram kendi içinde birtakım sorunlar yaşayabilir ve bizlerde kısa süreliğine medyada kesinti yaşayabiliriz. İnstagram kendi sistemindeki sorunlara anında çözüm bulup bizlere tekrar aktiflik kazandırabilirken bazı sorunlar onlarla alakasız bir şekilde karşımıza çıkabiliyor. Peki bu sorunlar nasıl ortaya çıkmaktadır?

  Örneğin telefonunuzda instagram hesabınız açık ve siz başka bir yerden oturum açmak istediniz. Bilgisayar veya bir telefon ile olabilir. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi doğru yazdığınız halde hesabınıza ikinci bir yerden giriş yapamayabilirsiniz. Bunun nedeni İnstagram güvenlik duvarının çok sıkı bir denetimde olmasından kaynaklıdır. Çünkü instagram artık sadece bir sosyal medya olarak değil bir ticaret sitesi gibi de kullanılabiliyor. Böylelikle instagramda kendi markanızın reklamını kolaylıkla yapabilir ve satış yapabilirsiniz.  Böylesine önemli bir platformda güvenliğiniz için ikinci bir giriş denemesi olduğu andan itibaren instagram hesabınıza girişinizi, güvenli bir şekilde aktif edene kadar muhafaza eder. Ama nasıl tekrar aktif edeceğinizi bilmiyorsanız yapmanız gereken aslında çok basit.

  İlk önce instagram şüpheli bir giriş denemesini tespit ettiği anda karşınıza bir bildirim sunar. Burada size iki seçenek hakkı verir. İlk olarak e-postanız ile onaylamanız istenir ya da sizin tercihinizle telefon numaranız ile de aynı işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Telefon numaranızı doğru bir şekilde yazmanız gerekmektedir. Yalnız unutmamanız gereken bir şey daha var. Yazdığınız numara ile instagram hesabınızdaki numara birebir uyuşması gerekmektedir. Eğer aynı numara değilse instagram size kod göndermeyecektir. Doğru bir şekilde yazıktan sonra mesaj olarak size bir kod gelecektir. Ardından gelen kodu güvenlik aşamasına yazarak tekrardan giriş yapabilirsiniz. Eğer numaranız kayıtlı değilse veya o numarayı artık kullanmıyorsanız e-postanızı seçip size bir kod göndermelerini isteyebilirsiniz. Kod kısa bir süreliğine gelmektedir. Eğer kodu alamadıysanız altmış saniye sonra kendinize yeni bir kod isteyebilirsiniz. Daha sonra gelen kod ile instagramın karşınıza çıkardığı güvenlik duvarını aşabilir ve güvenli bir şekilde tekrardan oturumunuzu açabilirsiniz.

Eğer kod bir türlü size ulaşmıyorsa ne yapmalısınız?

İlk olarak kod size ulaşmadıysa tekrardan kod istemeyi denemelisiniz. Yine de kod size ulaşmadıysa yapabileceğiniz bir yöntem daha var. Öncelikle son istediğiniz kod dışında bir kod daha istemeyin. Ardından bir vpn indirin. Vpn indirdikten sonra başka bir ülkenin sunucusuna bağlanın. Daha sonra sayfayı yenileyerek size yeni bir kod daha göndermelerini talep edin. E-postanıza giriş yaparak gelen kutusuna baktığınızda size altı haneli bir kodun ulaşmış olduğunu görebilirsiniz. Kodu güvenlik duvarına yazarak hesabınızı tekrar aktif bir şekilde kullanabilirsiniz. Eğer girdiğiniz halde kod onaylanmadıysa kodunuzu tekrardan kontrol ediniz. Bu sayede doğru bir giriş yaparak hesabınızı aktif edebileceksiniz.

  Bu yöntemi uyguladığınız halde size kod ulaşmadığını düşünüyorsanız sorunun instagramdan artık bağımsız olduğunu anlayabilirsiniz. E-postanızın fitre kısmını veya gereksiz e-posta kısmını da kontrol edebilirsiniz. Böylelikle instagramdan gelen kodun sıkıştığını ve bu sebeple size ulaşamadığını göreceksiniz. E-postadaki ayarlarınızı tekrar düzenledikten sonra kod size ulaşacaktır.

Bu yöntemleri uyguladıktan sonra kodunuzu güvenlik aşamasına doğru bir şekilde yazarak instagram hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Böylelikle sosyal medya hesabınızı aktif kullanmaya devam edebilirsiniz.

Top